Život na kolech

Zábava


Zamyslíme-li se nad tím, tak z nich za náš život skoro neslezeme a celým životem nás provázejí. Jsou to kola. Mění se jejich počet a velikost, ale jsou stále s námi. Nebylo tomu tak vždy. Jednou je někdo musel vynalézt, jako celou další řadu věcí. Kdo se zajímá o historii pneumatik, může se o ní více dočíst na https://usis.cz/vse-pro-dite.

Ne všechna kola, která nás v životě potkají, potřebují pneumatiky. Ale většina ano. Vezměme si to popořádku. První část života je v tomto ohledu o něco pestřejší, než jeho zbytek.
červená tříkolka


Jak jde čas


1.       Kočárek

Poháněný maminkou a dalšími příbuznými a kamarády. Nás první dopravní prostředek na prvních pár měsíců.
2.       Golfky

Případně nějaký ten sporťák, ovšem rozhodně něco praktického, skladného, co nezabere mnoho místa a slouží k našemu krátkému odpočinku, protože už rádi běháme po svých. Kola mohou být plastová nebo gumová.
3.       Odrážedlo

Obvykle první „vozidlo“, na kterém se pohybujeme sami. Tady bývají kola plastová a my zakoušíme krásný to pocit štěstí z rychlosti přemisťování se.
4.       Tříkolka

Další stupeň jízdního vývoje, někdo ho ovšem přeskočí. Učíme se šlapat, ale jsme jištěni třemi koly.
5.       Koloběžka

Dopravní prostředek, který nás může v jiné velikosti provázet i v dospělosti. Je třeba potrénovat balanc.
6.       Jízdní kolo

Začínáme často se zadními opěrnými kolečky a pak už se jich zbavujeme a měníme jen velikost kola za větší velikost. Roste s námi a provází nás až do důchodu. Cyklistika je krásný sport a u nás se mu věnuje čím dál více lidí a zapojuje se celá rodina. Ať už později zvolíte kolo crossové, horské nebo silniční, určitě si to budete užívat.
jízdní kolo
7.       Motorka

Někdo se na ni dívá jako na čertovo dílo, které připravuje mladé muže o život. Pro milovníky dvou rychlých kol je to životní láska a svoboda. Nebezpečná, to ano. Ale co dnes není.
8.       Auto

Co dodat. Kdo ho dnes nemá?
9.       Invalidní vozík

Můžeme jen doufat, že na něm ve stáří nebo ještě v průběhu života neskončíme.

Život na kolech
4.3 (85%)8
Zábava
Co Vám říká divadelní etiketa?

Slovní spojení „Dress code“ se sice v českém prostředí vyskytuje čím dál častěji, otázkou však zůstává, zda přibývá lidí, kteří na dodržení těchto módních pravidel týkajících se určitých společenských akcí dbají. Pokud jste v poslední době byli například na koncertě, v divadle nebo třeba i na plese, možná jste se nestačili divit, v čem …

Zábava
Hra, zábava, logické myšlení a rébusy v jednom

Máte rádi adrenalinové aktivity, plnění logických úkolů, které jsou zároveň spojené se zábavou a hrou? Pak jsou pro vás únikové hrytou ideální volbou. Co je vlastně obsahem únikové hry? Je to společenská hra, které se může účastnit několik osob, je jedno jestli rodina, přátelé či kolegové z práce. Hra je určena …

Zábava
Alespoň pár stránek

To, že se děti učí číst až ve škole, neznamená, že mu do té doby nemůžete číst sami, právě naopak, číst dětem by se mělo už v jejich raném věku  https://www.superwww.cz/cist-detem-se-proste-vyplati Není lepší chvíle před usnutím, než čtení pohádky od někoho ze svých blízkých, cítit jeho hlas, který uklidňuje a být …