Terčino údolí a Kraví Hora – tipy na výlet v Novohradských horách

Cestování

Novohradské hory se nacházejí na pomezí Česka a Rakouska, jen pár desítek kilometrů od města České Budějovice. Najít zde můžeme zachovalé přírodní krásy a klid. Nepyšní se davy turistů. A pokud víte, kam jít, čeká vás příjemné zpestření víkendu na území jižních Čech.
Nejtypičtějším úkazem Novohradských hor je bezpochyby Terčino údolí, také někdy nazýváno jako Terezino údolí.
most u domku
Pověstné je krásným vodopádem, který je velmi fotogenický a budí dojem čisté přírody. Dostanete se k němu až na konci vaší procházky tímto údolím, kdy budete míjet rozlehlé louky, zříceninu malého zámečku nebo potůčky a renesančně vyhlížející mosty přes řeku. To vše je zakončeno zmíněným vodopádem, který je krásný na pohled ve všech ročních dobách.
Dalším zajímavým místem určeným k výletu je Kraví Hora. Nachází se blízko obce Horní Stropnice. Její výška je 953 m. Výšlap na Kraví horu není vůbec náročný. Jedná se o cestu lesem, po dobře schůdném terénu – kočárek však raději nechte doma. Po výstupu se můžete podívat ještě na kovovou rozhlednu. Vyšplhejte pár desítek točitých schodů a naskytne se vám nádherný výlet na novohradskou krajinu, která působí velmi pokojně, a především neobydleně. Z rozhledny se můžete vydat zpět dolů a prohlédnout si okolí, projít se lesem nazpět.
turistický dalekohled
Pokud vám tyto dvě zastávky nebudou stačit, nic vám nebrání zastavit se ještě podívat se na Státní hrad Nové hrady. Jedná se o stavbu, která vznikla v gotickém stylu. Okolí zahrnuje obrovský hradní příkop a velmi romantické dobové interiéry (vidět zde můžete např. knihovnu, ukázky hyalitového skla nebo rodinný archiv posledního významného rodu, který tuto pevnost obýval).
strážná věž
V případě, že by vám nestačily krásy v oblasti Novohradských hor v Čechách, stačí přejet hranice a podívat se na rakouskou část této přenádherné oblasti. Naleznete zde např. skalní útvary Brotlaibstein, Schalenstein, Rutschstein a Frauenschuh.

Cestování
Letenky za babku

Dnes existují již aplikace do chytrých telefonů, které Vám sami najdou nejvýhodnější letenku do destinace, kam se právě chystáte, nebo byste v budoucnu chtěli letět. Najít ale opravdu tu lacinou, za pár korun, to vyžaduje čas a trochu práce. Musíte vědět, kde  a kdy hledat. A nejste pak sami, kdo po …

Cestování
Centrum evropské kultury: božská Paříž

Navštívili jste někdy krásnu jménem Paříž? Podle evropských cestovatelů se jedná o nejkrásnější město západní Evropy. Památky, úžasná architektura, mnohé výstavy a galerie či muzea, romantická atmosféra, trochu luxusní služby a samozřejmě nádherná francouzština. Město, které za den neprojdete Paříž je obrovské město, kde zdaleka není k vidění pouze Eiffelova věž …

Cestování
Vietnamské město Hue – proč je navštívit a co zde vidět

Dynastie Nguyen –          Hue je sídelní město této dynastie –          Její počátky spadají k břehům řeky Song Huong –          Tato dynastie vládla ve Vietnamu od počátku devatenáctého až do poloviny dvacátého století, jejich vláda skončila s koncem druhé světové války –          V této době se zde také nejvíce projevil vliv Čínské lidové republiky …