Stojí za WannaCry KLDR?

Internet

Jistě jste postřehli celosvětovou událost, která veprostřed jara paralyzovala počítače nejen velkých firem, ale i jednotlivých uživatelů. Když masově a celosvětově postihne počítače ransomware takovýchto rozměrů naše zařízení, v nichž se nachází naše soukromé soubory, fotografie, dokumenty nebo třeba firemní know how, postupy, důležité podklady, je to nebezpečnější než si dokážeme představit.
záznamy koncepce
Dle posledních zveřejněných informací se spekuluje, že za útokem WannaCry stojí Severní Korea. Poukazuje se na to, že by vlády měly sepsat něco jako digitální Ženevskou úmluvu. Poukazují na to čísla napadených počítačů. WannaCry napadl asi 250 000 počítačů, to ve 150 zemích.  Samotné informace o případném útoku od KLDR přišel od expertů z antivirových společností, jejichž domnívání se započalo již na prvopočátku daného květnového útoku.

Šéf Microsoftu, z jehož úst vyšla tato slova, upozorňuje na fakt, že by se všechny napadené země měli zamyslet a poučit se. Ransomware blokoval účty a soubory vlastníků. Pro odblokování souborů bylo po uživatelech požadováno zaplatit určitou peněžní částku. Virus infikoval pouze softwary Windows. Dle slov Microsoftu virusu neodolali počítače se zastaralým softwarem, které několik let nepodporuje a lidem doporučuje, aby je již nepoužívali.
Skupina známá pod názvem Lazarus je připisován nejen tento čin, avšak i mnoho dalších hackerských útoků v minulých letech. Jejich cílem je vydělání peněz, dostání se k bankovním údajům a vybrat co největší částky. Tato skupina je proslulá velkým vykradením dvou bank, kdy zcizená částka činila v přepočtu dvě miliardy českých korun. Z virusu WannaCry bylo vybráno zhruba 70 tisíc dolarů.
kolíky procesoru

Obezřetnost je na místě

V jakémkoliv případě si své soubory zálohujte. Pokud o takovéto soubory nechcete přijít, záloha je nejlepším řešením jak se vyhnout zbytečnému placení výkupného.

Internet
Základ SEO auditu: co to je a jaké jsou jeho cíle?

Optimalizace pro vyhledávače má svá specifika. A před jejím začátkem byste měli znát nejen podstatní klíčová slova, ale také současný stav, klady a zápory webu jako takového. Vsaďte i na SEO audit od SEOlight a uvidíte, že díky tomu získáte v budoucnosti mnohem lepší výsledky a budete vždy přesně vědět, …

Internet
Doba virtuálních technologií

Nejen v Česku, ale také i ve světě je většina lidí připojena k internetu. Co však tito lidé na netu dělají? Možností je mnoho. Můžeme zde nakupovat, sdílet své vlastní myšlenky a potřeby, komunikovat, učit se nebo se také bavit. Internet do jisté míry nahradil skutečný svět, kde mnoho lidí hledá útočiště. …

Internet
Penzisté na internetu

Seniorů kolem nás je spousta a většina z nás je má i ve svém blízkém okolí. Ale napadl vás fakt, když sedíme za počítačem, že byste na internetu narazili na seniora, který takřka divoce surfuje a chatuje s blízkými nebo hledá praktické informace od zahrádky po počasí…? Ano je to …