Skříně, komody, zkrátka úložné prostory

Zboží


Majitelé nových bytů si nejčastěji po určitém době užívání stěžují na to, že dřív nemysleli na pořízení více úložných prostorů, a tak se jim v bytě hromadí věci, které nemají kam uložit. I když je místnost malá, a vypadá to, že se tam moc věcí nevejde, se správnými úložnými prostory, popřípadě jejich správným uspořádáním se nám tam může vejít víc věcí, než bychom čekali.
ocelová ramínka.jpg
Třeba v předsíni nám jde o to, kam schovat boty, deštníky a věci, které odkládáme, když přijdeme z venkovního prostředí domů. Asi nejčastějším úložným prostorem je vestavěná skříň, která je od podlahy až ke stropu. Když je tato skříň dostatečně hluboká, dá se vybavit výsuvnými policemi a různými výklopy pro uložení dalších drobných věcí.

Vestavěná skříň může suplovat skříň šatní, popřípadě může plnit funkci komory, kde pak mimo jiné ukládáme třeba vysavač, žehlicí prkno, čisticí prostředky, nářadí jako je vrtačka, šroubováky apod.

V koupelně je důležité, aby nábytek bránil přístupu vlhkosti, přesto ručníky a osušky necháváme spíše volně na regálech nebo pověšené na věšácích. Praktické jsou úložné skříně pod umyvadlo, na čistící, prací a kosmetické přípravky. Vzhledem k malým prostorám koupelny jako další úložné prostory volíme spíše police, držáky, věšáky.
stahovací dveře.jpg
Komoru můžeme vybavit držáky na zeď, kde pověsíme kola, lyže a další podobná náčiní, která zabírají dost místa. V menších komorách, spíše spižírnách, většinou skladujeme zavařeniny a tak je vybavujeme policemi, regály a vše skladujeme v dózách a sklenicích různých velikostí. Mušky ani moli pak nemají šanci se k uskladněným potravinám dostat.

Další zajímavá místa nalezneme pod postelemi, nebo v rozkládacích pohovkách. Prostor pod postelí můžete vyplnit různými šuplíky, nebo boxy na kolečkách, kvůli snadnější manipulaci.  Peřiny, deky, polštáře, nebo třeba záclony a závěsy, to vše si tam najde své místo. Stejně tak si můžete vyvýšit podlahu a ukládat tam věci, které nepotřebujete používat každodenně.

Zboží
Kokosový olej bio

Kokosový olej bio Naklíčeno.cz je v současné době hojně používán. I přesto, že se odborníci stoprocentně neshodli na účincích tohoto oleje, tak studie jim dávají za vyučenou. Tento olej je zdraví nejen ke konzumaci, ale je také prospěšný z kosmetického hlediska. A to se rozhodně vyplatí! Na výrobu tohoto vzácného oleje je však …

Zboží
Brigáda u Selvintech

Každému se hodí nějaké peníze navíc. Především těm, kteří žádnou stálou práci nemají. Jsou celé skupiny lidí, pro které je velmi obtížné najít si vůbec nějakou práci. Týká se to třeba maminek na mateřské dovolené nebo těsně po ní, seniorů, lidí s hendikepem. Pro tyto lidi je velmi důležité, …

Zboží
Dodržování zásad správného uchovávaní potravin

K plýtvání potravinami v domácnosti je ve většině případů možné zabránit vhodným skladováním. Jednotlivé druhy samozřejmě vyžadují specifické podmínky pro uložení. V zásadě existují čtyři skladovací místa: suchá, chladná, chlazená a mrazicí zóna. Cukr, káva, pečivo a další suché potraviny ukládejte do suché zóny. Pečivo je nutné vyjmout z …