Seberealizace, dekorace i zábava po celý rok

Hobby

Mnohdy si střihnou malou roli v nedělních televizních reportážích pro kutily.
Nejen vzhledem k různým barvám tavných tyčinek jsou možnosti opravdu nekonečné.

V roce 1980 uvedla na trh první tavnou pistoli pro kutily firma PATTEX PATTEX.
Elektrický přístroj, jenž poměrně rychle a jednoduše slepí pomocí polymerové taveniny dřevo, plasty, sklo, porcelán i kov. Princip spočívá v roztavení lepidla, které po ztuhnutí vytvoří pevný spoj. Lepidlo snadno přilne i k nerovnému povrchu a využití je proto v obrovském množství.

pistole

V reálném životě  ku příkladu k lepení dřevěných lišt v domácnosti, avšak největší využití představuje v oblasti dekorací a dekorování. Pomocí tavné pistole tak můžeme vyrobit v každém ročním období věnec na dveře, adventní svícny na stůl, šperky, dozdobit baňky či květináče.

Postup je zcela jednoduchý.
Před použitím se do přístroje vsune tyčinka tavného lepidla a pistole se zapojí do zásuvky.

Teplem se uvnitř během pár minut roztaví, zmáčkneme kohoutek dávkování a dle potřeby lepidlo dávkujeme. Náhradní tyčinku vsouváme do pistole ještě před úplným spotřebováním tyčinky předchozí. Lepivý účinek je v podstatě okamžitý.
Při práci je samozřejmě nutné dát pozor na horké části pistole a na potřísnění tavným lepidlem.

Mezi jednotlivými úkony pistoli nemusíme vypínat, jen ji odložíme na tepelně odolný podklad, který ochrání domácnost také před případným ukápnutím tavného lepidla.

dekorace

Po ukončení práce není potřeba žádná zdlouhavá údržba. Stačí otřít trysku a následně pistoli vypnout ze zásuvky a nechat zchladnout. Tavnou tyčinku může v pistoli ponechat zasunutou, horké lepidlo uvnitř opět ztuhne a pistole je připravena k dalšímu použití.
 
Tip pro kutilky – plstěná dekorace
 
Potřebujeme:
Ovčí vlnu na plstění
Jehlu na plstění
Molitanovou podložku
Formičku na perníčky
Tavnou pistoli
 
Postup
Látku podložíme molitanem a přiložíme formičku.
Vložíme vlnu a jehlou na plstění vpichujeme vlnu do látky.
Ve chvíli, kdy již vlna nikde neodstává, je hotovo.
Zažehlíme žehličkou nastavenou na nízkou teplotu.
Na molitanové podložce stejným způsobem uplstíme menší formičku stejného tvaru a tavnou pistolí upevníme do středu větší plstěné dekorace.
V závěru můžeme ještě doplnit korálky.
 
Dle vlastního vkusu takto můžeme dozdobit a ozvláštnit například svetříky, které jsme již chtěli z šatníku vyřadit.

Hobby
Chlor se postará o dobrou kvalitu vody v bazénu

Mít bazén, to znamená starat se o kvalitu vody v jeho nádrži. A to nejen občas, ale pravidelně. Tedy alespoň v případě, kdy vám záleží na tom, aby voda ve vašem bazénu byla čistá a zdravotně nezávadná. A přitom se samozřejmě neobejdete bez bazénové chemie. Na výběr máte hned z několika druhů, ale …

Hobby
Jen si tak trochu střelit

Láska ke zbraním nebo naopak odpor k nim, to jsou dva různé protipóly ve vztahu k nim. Najdete lidi, kteří by nic takového do ruky nevzali, jejich opakem jsou ti, kteří zbraně milují a střílení berou jako svoje hobby. Pokud patříte právě k těmto příznivcům a máte chuť si občas zastřílet, pak je …

Hobby
Oživte dýněmi zádumčivé podzimní dny

Jakmile se začne barvit listí na stromech do všech možných barev, začnou prodejci na své pulty skládat dýně roztodivných tvarů a velikostí. Slouží nám především jako skvělá pochoutka, která tělu v podzimních měsících velmi prospívá, ale dýně v poslední době představují také skvělou zábavu pro děti i dospělé a slouží také jako …