Rozběhej to!

Sport

Podzim se blíží a parné léto ustupuje chladnějšímu počasí, které je jako stvořené pro to začít běhat. Že hubnutí do plavek už máte za sebou? Že už se nemusíte omezovat? A to je právě kámen úrazu každé snahy udělat něco se svojí váhou! Nemělo by se totiž jednat jen o jednorázové shazování kil ale o celkovou změnu myšlení a přístupu k životu.O změnu volby. Namísto nezdravého volit zdravé, namísto "gaučinku" pohyb!
A protože podzim je jako stvořený pro běhání, podívejme se spolu na to, jak se vůbec rozběhnout.
běh ženy

·         Ze začátku je asi nejdůležitější ze všeho motivace. Proč to celé vlastně děláte? Proč se tolik dřete? Proč má smysl "neseknout" s tím hned při prvním píchnutí v boku? Je to pro lepší sebevědomí, abyste se konečně cítili dobře a nemuseli se už s nikým srovnávat? Je to kvůli lepší fyzičce, anebo abyste přestali jednou provždy funět ze schodů? Je to kvůli charitativním závodům? Na tyhle otázky si musí odpovědět každý sám za sebe, důležité však je, že zde bude něco, nějaká vidina, která vás posune dál.

·         Začněte zvolna. Veškeré bloky jsou jen ve vaší hlavě. Běžte se jen tak projít, a když se na to budete cítit, rozběhněte se. Nikdo po vás hned ze začátku nechce, abyste uběhli maraton! Úplně postačí, když poběžíte alespoň 15 minut ob den. Není to o tom, kolik jste toho uběhli, ale o tom, jestli jste vůbec vyběhli.

·         Jak se říká "příklady táhnou", takže si vezměme na paškál americké indiány a jejich zvláštní způsob pohybu, kterému říkáme "indiánský běh". Kombinuje v sobě prvky běhu a rychlé chůze, do které přecházíte vždycky, když "už nemůžete". Důležité je nezastavovat se a neustále se hýbat.

závody v běhu
·         Odměňte se. Odměny jsou velmi důležité, zvlášť během prvního měsíce. Vždyť jste překonali sami sebe! Nejtěžší bývá dostat se ven z bytu. Když už jste na té ulici a běžíte, je to vlastně celkem v pohodě. A za to, že jste překonali svůj psychický blok, si zasloužíte pořádnou koupel s vonnými esencemi a hromadou pěny, anebo příjemný slunečný piknik v parku, či koupi nové knížky a nějakého toho hadříku. Pokud se ale snažíte zhubnout,neměli byste se odměňovat oblíbeným jídlem – a to ani přesto, že jste ze sebe vydali více energie a máte tendenci ji zaplácnout cukrem, anebo mastnotou. Hlídejte si své zdravé stravování a klidně přidejte na objemu zdravého jídla, svou milovanou čokoládu si ale opravdu dejte jen občas!

Sport
Zajímavý a těžký život kajakáře!

Pokud si představíme někoho, kdo dělá rekreačně kanoistiku u nás, představíme si někoho, kdo v Česku sjíždí řeky, a když je hodně do tohoto sportu nadšený, vyrazí na divočejší řeky, když se například vypouští přehrady. Máme tu ale také nadšence, kteří brázdí řeky celého světa. Například Davida Sodomku, který je …

Sport
Když chodit, tak s holemi

Zdravá severská chůze, kterou nazýváme nordic walking, se rozšířila po celém světě před několika lety, a svou oblíbenost si na přední příčce drží dodnes. Chůze je univerzální pohyb, který doporučují fyzioterapeuti, lékaři i výživový poradci. Pokud si však chůzi obohatíte o speciální hole k tomu určené, uděláte pro své zdraví mnohem …

Sport
Kvalitní žárovky do světlometů jsou důležité

Snažíte se i vy o to, abyste měli všechno potřebnou výbavu pro váš automobil v pořádku? Chcete, aby byl bez problémů, abyste neměli potíže s tím, že při silniční kontrole nebudete mít potřebné vybavení a nemuseli se bát, že dostanete pokutu? Pokud ano, měli byste mít v pořádku i náhradní žárovky. Jde o …