Parametry pro výběr sedací soupravy

Dům a byt

Sedací souprava je rovněž designovým doplňkem vybavení bytu či domu. Pro výběr adekvátní a kvalitní sedací soupravy je třeba věnovat zvýšenou pozornost několika směrodatným ukazatelům. Jen vhodná sedací souprava splní účel. V opačném případě při unáhlení a zakoupení nevyhovující sedací soupravy by výsledkem byl potenciální negativní vliv i na zdraví.
 stůl u okna

  1. Velikost – před pořízením sedací soupravy je důležité neopomenout podstatu, kolik osob bude používat, nejde jen o členy domácnosti, ale v úvahu je třeba vzít i četnost návštěv co do počtu, dle toho se bude dále odvíjet výběr, zda-li postačí dvojsedačka a dvě křesla náležející či bude třeba vybírat mezi vícemístnou rohovou sedací soupravou.

 

  1. Skladnost –  rohové soupravy jsou ideální jak pro početnější sešlost osob, ale rovněž do menších obývacích pokojů, jelikož nezabírají mnoho místa, adekvátní variantou jsou rovněž rozkládací soupravy, kdy ze sedací soupravy máte během pár sekund komfortní spaní pro dvě osoby a bonusem jsou využitelné úložní prostory.

 sedací souprava

  1. Kvalita a intenzita materiálu – nejčastějším typem materiálu je kůže a textil, dostupné jsou v odlišných kvalitách, které mají vliv i na cenu, kůže je populární, elegantní a k dispozici v široké škále barev, negativem pro kůži je v podobě přímého slunečního záření či v blízkosti tepelného zdroje. Materiál z textilie nabízí rozsáhlou nabídku rovněž barev, ale též i vzorů. Na trhu jsou sedací soupravy potaženy kvalitním materiálem, jenž je snáze udržovatelný i umyvatelný vodou. Značnou předností a to především tam, kde jsou i nejmenší uživatelé sedací soupravy, jsou potahy, které je možno sundat a nechat vyčistit.

 

  1. Výplň sedací soupravy – prioritou je sedací souprava poskytující komfort, ideální je zlatá střední cesta – tj. sedačky se střední tvrdostí a mající dobrou oporu zad při sezení, je třeba brát zřetel na výšku části pro sezení.

 kulatý stůl u gauče

  1. Barevné provedení – náleží mezi podstatné kritérium při výběru, sedací souprava by měla sloužit po dobu několika let, barvu je třeba volit na základě citu a vhodnosti do interiéru, mělo by jít o designový prostředek ladící s danou místností – jako jsou zdi, nábytek i doplňky. Je dobré mít na paměti, že někdy lesklý povrch značně odráží světlo a naopak matné a tmavé plochy nemusí působit až tak tmavě.
Dům a byt
Kuchyně jako ze škatulky

Vaření nebývalo ještě donedávna většinovým obyvatelstvem bráno jako koníček. Je to logické. Ještě před třiceti lety bylo problém sehnat dobré suroviny a navíc vaření, pečení a další tepelné úpravy jídla byly daleko složitější, jelikož chybělo odpovídající vybavení. O tři dekády později je tomu ovšem úplně jinak. Minimálně jeden pořad o …

Dům a byt
JAK SPRÁVNĚ ZORGANIZOVAT VÁŠ ŠATNÍK?

Stojíte každé ráno před skříní a říkáte si, že nemáte co na sebe? Ve skutečnosti, skříň praská ve švech, tyč na ramínka se prohýbá pod jejich tíhou a poličky jsou narvané až po okraj? Pak nejspíš nebude problém s množstvím oblečení, nýbrž s jejich uspořádáním. Stačí si jen přečíst, …

Dům a byt
Moderní granitové dřezy. Co o nich víte?

Jedna z nutností, kterou vaše kuchyň potřebuje, je kuchyňský dřez. I když mnozí z vás už vlastní myčku na nádobí, dřez je stále nezbytný a používáme ho prakticky denně. V dnešní době výrobci nabízí několik typů materiálů, ze kterých se dřezy vyrábějí. Nejžádanější jsou dřezy nerezové, a to díky celkem nízkým pořizovacím nákladům. …