Letenky za babku

Cestování

Dnes existují již aplikace do chytrých telefonů, které Vám sami najdou nejvýhodnější letenku do destinace, kam se právě chystáte, nebo byste v budoucnu chtěli letět. Najít ale opravdu tu lacinou, za pár korun, to vyžaduje čas a trochu práce. Musíte vědět, kde  a kdy hledat. A nejste pak sami, kdo po takovýchto letenkách prahne. Svádí se o ně někdy krutý boj o čas.
letadlo a labutě
Tento druh cestování má ale svá úskalí. Určitě nepoletíte první třídou a možná na Vás zbude jedno z nejhorších sedadel v letadle. Ale to se dá přežít. Horší to je s přestupy. I do poměrně nedaleké destinace můžete letět třeba několik dní. Strávíte totiž spoustu času na přestupech, kde můžete na další spoj čekat třeba i den. A přestupovat můžete třeba 7x nebo i vícekrát. Vypadá to trochu nemyslně, ale pro ty, kteří mají čas, to je opravdu výhodné. S dětmi byste takto asi nelétali, to je nereálné.
Počítat musíte také s tím, že budete cestovat na lehko. Proto je dobré vybírat destinace, kde je teplo a nebudete potřebovat příliš oblečení, případně si ho tam za drobný peníz koupíte a zase necháte. Létat totiž můžete jen s příručním zavazadlem. Za kufr v zavazadlovém prostoru se již draze platí. Ale zase se Vám aspoň zavazadlo při tolika přestupech nemůže ztratit.
Určitě budete cestou hodně unavení, budete přespávat v letištních halách a čekání Vám bude připadat dlouhé. Na druhou stranu můžete některé delší přestupní časy využít k návštěvě měst, ve kterých se budete nacházet. To nemusí být na škodu a poznáte tak další místa.
slunce a letadla
Další nevýhodou levných letenek je, že se hůře shánějí pro dva. Ideální tedy jsou pro solitéry, kteří jsou zvyklí cestovat sami a navazují přátelství na cestách. Ve dvou se to sice lépe táhne, ale bývá to také dražší.
Pokud si tedy troufáte na takovýto druh cestování, tak vzhůru k počítači a dejte se do hledání.

Letenky za babku
Ohodnoťte příspěvek
Cestování
Centrum evropské kultury: božská Paříž

Navštívili jste někdy krásnu jménem Paříž? Podle evropských cestovatelů se jedná o nejkrásnější město západní Evropy. Památky, úžasná architektura, mnohé výstavy a galerie či muzea, romantická atmosféra, trochu luxusní služby a samozřejmě nádherná francouzština. Město, které za den neprojdete Paříž je obrovské město, kde zdaleka není k vidění pouze Eiffelova věž …

Cestování
Vietnamské město Hue – proč je navštívit a co zde vidět

Dynastie Nguyen –          Hue je sídelní město této dynastie –          Její počátky spadají k břehům řeky Song Huong –          Tato dynastie vládla ve Vietnamu od počátku devatenáctého až do poloviny dvacátého století, jejich vláda skončila s koncem druhé světové války –          V této době se zde také nejvíce projevil vliv Čínské lidové republiky …

Cestování
Když lyžovat, tak v na jihu od České republiky

Toužíte po tom lyžovat jinde, než v oblíbeném českém skiareálu? Máte rádi svou zemi, ale ještě více máte rádi poznávání těch jiných? Pokud ano, nabízí se lyžování Slovinsko, které se může stát bez jakéhokoliv problému vaším oblíbeným. Existuje hned několik důvodů, proč si Slovinsko zapamatujete a zamilujete: –          Krásné hory zahrnující …