Kyberšikana není jen pojem, je to krutá realita

Internet

Linka bezpečí je společnost, která pomocí telefonátů zachraňuje denně několik životů. Nejvíce se setkávají s tím, že dítě zavolá o pomoc proto, že ho někdo uráží na sociální síti a ono si neví rady. Může se jednat o vulgární výrazy, přidávání zesměšňujících fotek či zveřejňování intimních informací o dítěti.
Kyberšikana je velkým problémem, který se řeší na školách se školními psychology. Jak taková návštěva školního psychologa ve třídě probíhá a jaký by měl být výsledek mluvení s dětmi o kyberšikaně?
konverzace ve Eatsapp
Psychologa většinou pošlou do třídy, kde je podezření buď na fyzickou a psychickou šikanu nebo na kyberšikanu. V případě kyberšikany psycholog vyslechne děti jedno za druhým. Pokládá otázky, které nejsou cílené, avšak pomohou psychologovi rozpoznat, které děti by mohly šikanovat a které jsou naopak šikanovány. Pomocí diskuze, her a pouček děti donutí se nad sebou zamyslet. Žáci velmi často skončí u toho, že se zapřísáhnou, že by nikdy žádného ze spolužáku nešikanovali, protože je to naprosto proti jejich morálce. Po skončení této návštěvy by mělo dětem, které někoho šikanují, dojít, že návštěva tu byla kvůli nim. Očekávaný výsledek je ukončení tohoto ponižování mezi dětmi. Co když se ale situace ještě více vyhrotí?

žádná nenávist
Vyřídím si to s tebou na Facebooku!

Může se stát, že šikanující dítě se rozhodne, že ponižované dítě ještě více zesměšní, protože to považuje za dostatečnou odvetu za návštěvu psychologa. Na sociálních sítích je pro ně krásné to, že žádná zatím nemá jakousi cenzuru příspěvků. Nikdo neprohlíží, zda by text, fotka či video mohlo někoho následně zesměšnit a zničit mu život, bohužel ani nejspíš není způsob, jak to takto praktikovat.


Mluvte s dětmi

Pokud máte pocit, že se Vaše ratolest chová v posledních dnech uzavřeně, nechce jíst a je unavené, zkuste s ním promluvit. Dost možná by mohlo být právě obětí nevyzpytatelné kyberšikany.

Internet
Základ SEO auditu: co to je a jaké jsou jeho cíle?

Optimalizace pro vyhledávače má svá specifika. A před jejím začátkem byste měli znát nejen podstatní klíčová slova, ale také současný stav, klady a zápory webu jako takového. Vsaďte i na SEO audit od SEOlight a uvidíte, že díky tomu získáte v budoucnosti mnohem lepší výsledky a budete vždy přesně vědět, …

Internet
Doba virtuálních technologií

Nejen v Česku, ale také i ve světě je většina lidí připojena k internetu. Co však tito lidé na netu dělají? Možností je mnoho. Můžeme zde nakupovat, sdílet své vlastní myšlenky a potřeby, komunikovat, učit se nebo se také bavit. Internet do jisté míry nahradil skutečný svět, kde mnoho lidí hledá útočiště. …

Internet
Penzisté na internetu

Seniorů kolem nás je spousta a většina z nás je má i ve svém blízkém okolí. Ale napadl vás fakt, když sedíme za počítačem, že byste na internetu narazili na seniora, který takřka divoce surfuje a chatuje s blízkými nebo hledá praktické informace od zahrádky po počasí…? Ano je to …