Koupě vlastního pozemku nikdy nebyla na dosah

Peníze


Přemýšlíte právě nyní o stavbě svého vlastního domu, který by byl přesně podle vašich představ? Nebo jste si snad najali dokonce i architekta, aby vám udělal menší plánek? Či máte již v představě místo, kde realizujete váš stavební záměr? Velkým „stop“ všem snům může být právě nedostatek financí ke koupi pozemku.
 
Dnes již víme, že koupě pozemku není žádný problém, převážně díky výhodným hypotékám na pozemek, díky kterým získáte tolik potřebnou finanční injekci ke koupi. Ovšem na co byste se měli dívat, ještě předtím, než nějaký pozemek koupíte?
koncept bankovní půjčky vyjádřený obrázkem
 
1)      Lokalita
Ta je nesmírně důležitá při určování ceny pozemku. Ještě, než za něco vysolíte několik milionů, tak si dejte ten čas a zajeďte se na dané místo podívat. Podívejte se do katastru, promluvte si se sousedy (jsou-li nějací). Mnohdy vám totiž lidé a katastr sdělí více než jen nějaká letmá prohlídka místa. Řeknou vám, jestli není problém s vodou v létě nebo jestli je tam kanalizace. Je totiž naprostá zhýralost a hloupost kupovat si pozemek za pět milionů a po dostavení zjistit, že tam nemáte ani kapku ve studni.
 
2)      Sousedé
Už jsme na ně narazili výše, takže se k nim ještě vrátíme. Představte si situaci, kdy koupíte pozemek za tři miliony. Vše je krásné, vše je fajn a pak na to narazíte. Sousedé jsou protivní, nepřátelští a ještě k tomu vám  nadávají do náplavy – dobrý kup. Může to být ale také pravý opak a právě díky přátelským sousedům, kteří vás hned první den pozvali na skleničku či buchtu, si místo naprosto zamilujete.
 bankovky složené přes sebe na stole
3)      Alternativy
Vždycky hledejte ke všemu alternativy, nikdy nevíte, co se stane nebo co nakonec vyvstane na povrch. Nevsázejte vaše karty na jediného koně, když nemusíte. A kdo ví, třeba se vám bude jinde líbit ještě více. Všechno je to jenom o tom – přijet, vyzkoušet, poptat se, prozkoumat. A hlavně ten katastr, protože nebankovní společnost to za vás neudělá a ani prodejce vás tam nebude sám navádět.

Peníze
Jak rychle prozkoumávat trh s úvěry

Pakliže stojíte před zásadním rozhodnutím a to, jestli si úvěr vezmete u té či oné společnosti, je nesmírně důležité udělat podrobný průzkum trhu. Kromě podmínek, které vám společnosti nabídnou, je také důležité porovnat maximální výši půjčky, dobu splácení, dobu fixace či možnost refinancování, zdali společnost nějak budoucího dlužníka prověřuje či …

Peníze
S hypotékou bez dokládání příjmů budete mít bohaté Vánoce

Vánoce jsou na krku a peníze nikde. Na prémie před Vánoci jistě spoléhat nemůžete, doma už teď nemáte kde brát, a jisté je i to, že svým dětem nevysvětlíte, že Ježíšek musí šetřit. Takže vám jistě vrtá hlavou, jak to udělat, aby si celá vaše rodina užila bohatou nadílku, a …

Peníze
Co jste nevěděli o penězích

Před vznikem peněž spočíval veškerý obchod ve výměně, takzvaný směnný obchod označoval výměnu komodit stejné hodnoty. Za předchůdce nám známých peněz můžeme považovat drahé kovy jako je zlato a stříbro, které zastávali podobnou funkci. Pro usnadnění pohybu zboží bylo dáno vzniku peněz. Tímto činem byl samotný akt obchodu rozdělen do …