Jen si tak trochu střelit

Hobby

Láska ke zbraním nebo naopak odpor k nim, to jsou dva různé protipóly ve vztahu k nim. Najdete lidi, kteří by nic takového do ruky nevzali, jejich opakem jsou ti, kteří zbraně milují a střílení berou jako svoje hobby. Pokud patříte právě k těmto příznivcům a máte chuť si občas zastřílet, pak je pro vás ideálním koníčkem sportovní střelba.
revolver s náboji
Jak a kde začít
Střelnice jsou místa, kde se můžete bezpečně společně s instruktorem věnovat střílení. Nemusíte mít obavy z toho, že by se jednalo o nějakou drahou záležitost a o své zdraví také strach mít nemusíte.
Rozhodně se nebude jednat o výcvik, který by byl hodný filmového hrdiny nebo naopak nemilosrdného padoucha. Své volné chvíli naopak strávíte mezi pohodovými lidmi. Jestli nejste pevně rozhodnuti se střelbě věnovat pravidelně, zkuste zatím jen jednorázovou návštěvu střelnice, sami uvidíte, jestli vás to chytne.  Navíc bude v rukou instruktora, který se vám bude plně věnovat, vše trpělivě vysvětlí a povzbudí i při prvních neúspěších. Vybere vám jako začátečníkovi tu správnou zbraň, nejčastěji se jedná o pistoli.
Ceny jsou velice přijatelné, na jednu hodinu si připravte kolem pěti set korun českých. Pokud se ve střílení najdete a rozhodnete se pro pravidelnou návštěvu střelnice, pak je možná čas uvažovat o vlastní zbrani a pořízení zbrojního průkazu.
dívka s puškou
V první řadě navštívíte svého ošetřujícího lékaře a podstoupíte běžnou prohlídku. Poté musíte u příslušného oddělení policie podle místa vašeho bydliště podat přihlášku a poté projít střeleckým kursem, což může být na střelnici, kam běžně docházíte. A poté už vás čeká závěrečná zkouška, místo jejího konání vybírá policie. Ve chvíli, kdy tohle všechno budete mít za sebou, můžete požádat o vydání zbrojního průkazu. Když ho budete mít v ruce, můžete si koupit svoji vlastní zbraň. Vašemu novému koníčku poté už nic nebude stát v cestě.
 

Hobby
Chlor se postará o dobrou kvalitu vody v bazénu

Mít bazén, to znamená starat se o kvalitu vody v jeho nádrži. A to nejen občas, ale pravidelně. Tedy alespoň v případě, kdy vám záleží na tom, aby voda ve vašem bazénu byla čistá a zdravotně nezávadná. A přitom se samozřejmě neobejdete bez bazénové chemie. Na výběr máte hned z několika druhů, ale …

Hobby
Oživte dýněmi zádumčivé podzimní dny

Jakmile se začne barvit listí na stromech do všech možných barev, začnou prodejci na své pulty skládat dýně roztodivných tvarů a velikostí. Slouží nám především jako skvělá pochoutka, která tělu v podzimních měsících velmi prospívá, ale dýně v poslední době představují také skvělou zábavu pro děti i dospělé a slouží také jako …

Hobby
Sběratelství

Co to vlastně je? Jedná se o hobby, jehož cílem je získávání daných předmětů v několika variantách a uchovávání ve sbírce. Ty bývají většinou chloubou majtele. Pokud nemáte představu o tom, co by se tak mohlo sbírat, pak se jedná například o kamínky, známky, samolepky, modely letadel apod. Mnoho sbírek …