Doba virtuálních technologií

Internet

Nejen v Česku, ale také i ve světě je většina lidí připojena k internetu. Co však tito lidé na netu dělají? Možností je mnoho. Můžeme zde nakupovat, sdílet své vlastní myšlenky a potřeby, komunikovat, učit se nebo se také bavit. Internet do jisté míry nahradil skutečný svět, kde mnoho lidí hledá útočiště.
sklenice u pc

Výborným místem, kde se skrýt jsou sociální sítě. Můžeme si zde vytvořit úplně novou identitu, která je odlišná a možná pro někoho lepší než ta skutečná. Zde se však skrývá nebezpečí. Často nás virtuální realita může tak pohltit, že nám sociální interakce na internetu může být příjemnější než ta skutečná.

Často se tak může stát z introverta, který nemá příliš mnoho přátel a není vyznavačem stylu člověk, který udává módní trendy a působí oblíbeně a honosně. Poté se taky my ostatní chceme stát králem večírků a zábav. Ovšem zde se jedná pouze o iluze. Stačí totiž pouze nafotit líbivou profilovou fotku, přidat informace, které nejsou pravdivé a vymýšlet si zážitky, které nemusí být ani skutečné. Jak si je kdo ověří, jak zjistíme, že jsou informace mylné.
aplikace sociálních sítí

V tomto světě je velice těžké ověřit co je iluze a co nikoliv. Často musíme být velice obezřetní a dohledávat si informace, pokud se chceme přiklonit na tu správnou stranu. Pojem poslední doby je také fake news. Jedná se o zprávy, které jsou smyšlené a často ničím nepodložené.

I přesto mnoho osob z mladší, internetové generace je převezme za své vlastní myšlenky. Tyto zprávy nebo dezinformace se snaží pošpinit jméno určité osoby, zkreslit informace o dané události nebo vrhnout špatné světlo na dobrou myšlenku.

Je třeba být velice obezřetný co na internetu čteme, co sdílíme a co propagujeme. Pokud budeme bez myšlenkovitě přejímat všechno co se na webu objevíme, můžeme mít také pokřivený pohled na svět a na věci často pozitivní.

Každý člověk by měl brát informace nejen ze světa virtuálních informací, ale také ze skutečné reality.

Internet
Penzisté na internetu

Seniorů kolem nás je spousta a většina z nás je má i ve svém blízkém okolí. Ale napadl vás fakt, když sedíme za počítačem, že byste na internetu narazili na seniora, který takřka divoce surfuje a chatuje s blízkými nebo hledá praktické informace od zahrádky po počasí…? Ano je to …

Internet
Stojí za WannaCry KLDR?

Jistě jste postřehli celosvětovou událost, která veprostřed jara paralyzovala počítače nejen velkých firem, ale i jednotlivých uživatelů. Když masově a celosvětově postihne počítače ransomware takovýchto rozměrů naše zařízení, v nichž se nachází naše soukromé soubory, fotografie, dokumenty nebo třeba firemní know how, postupy, důležité podklady, je to nebezpečnější než si dokážeme …

Internet
Kyberšikana není jen pojem, je to krutá realita

Linka bezpečí je společnost, která pomocí telefonátů zachraňuje denně několik životů. Nejvíce se setkávají s tím, že dítě zavolá o pomoc proto, že ho někdo uráží na sociální síti a ono si neví rady. Může se jednat o vulgární výrazy, přidávání zesměšňujících fotek či zveřejňování intimních informací o dítěti. Kyberšikana je …