Chraňte své blízké

Zboží

Nejen vy, ale také vaše rostliny potřebují ideální podmínky pro svůj růst. Některé milují stín, jiné zase více světla. Pomocí kvalitní clony jim tak zajistíte vše potřebné.
V tomto směru jsou nejchoulostivější drátěné ploty.Právě v případě sousedských vztahů něco takového příliš soužití nepomůže.
Podíváme se na to, jak si správně vybrat dle konkrétních případů, aby vás už nikdy nikdo nerušil.

dřevěný plot

Buď si můžete vybírat z různých typů clon, nebo váš problém může vyřešit i plot stále zelený, který bude velmi neprostupný. Kromě toho si můžete vybírat i z vyloženě přírodních materiálů.
Clony se umísťují přímo dovnitř oplocení, přímo ze strany pozemku. Dbejte na důkladné upevnění, aby dokázalo odolat nástrahám počasí, především náporům větru či deště.

Vybírejte také kvalitní materiály, které vám zajistí delší životnost. Tkaniny a rohože k tomu určené se prodávají jako stínící sítě na plot a úplety. Milovníci přírody si mohou vybírat například z bambusu, rákosu nebo proutí. Odolnější než přírodniny jsou pak ale umělé materiály. Nejsou sice tak hezké, za to déle vydrží.
Umělé materiály dále vynikají svou univerzálností, snižují průhlednost, ale poslouží i vašim pergolám a terasám. Dále snižují intenzitu slunečního záření. Můžete s nimi dokonce zakrýt i lešení v případě stavby, aby se všude tolik neprášilo.

Na trhu se můžete setkat s různými výrobky, které se mohou výrazně lišit kvalitou, tedy deklarovaným procentem efektu neviditelnosti. Nejlepší je tkaninu si předem vyzkoušet přímo na vašem plotě, abyste viděli, zda je hustota dostatečná nebo zda není příliš vysoká.

stínící plot

V každém případě jedna plachta rozhodně stačit nebude. Nejvyššího efektu dosáhnete, když použijete dvě přes sebe. Přitom myslete na to, aby byla konstrukce, na kterou je bude umisťovat dostatečně mohutná.
Zajímavě bude působit volba barevného materiálu, který oživí celý prostor. Prodávají se většinou po 5, 10, 15 nebo i 50 metrech.
Standardně se jedná o nepropustné materiály, které odolají UV záření. Mají také zpevněný okraj pro větší stabilitu. Vybírejte proto velmi pečlivě, aby vám vydržely co nejdéle.

Zboží
Brigáda u Selvintech

Každému se hodí nějaké peníze navíc. Především těm, kteří žádnou stálou práci nemají. Jsou celé skupiny lidí, pro které je velmi obtížné najít si vůbec nějakou práci. Týká se to třeba maminek na mateřské dovolené nebo těsně po ní, seniorů, lidí s hendikepem. Pro tyto lidi je velmi důležité, …

Zboží
Dodržování zásad správného uchovávaní potravin

K plýtvání potravinami v domácnosti je ve většině případů možné zabránit vhodným skladováním. Jednotlivé druhy samozřejmě vyžadují specifické podmínky pro uložení. V zásadě existují čtyři skladovací místa: suchá, chladná, chlazená a mrazicí zóna. Cukr, káva, pečivo a další suché potraviny ukládejte do suché zóny. Pečivo je nutné vyjmout z …

Zboží
Nakupování s rozmyslem

Je zcela pochopitelné, že na Vánoce chceme druhým udělat radost, a tak si dovolíme na finance se příliš neohlížet. Naše nákupy jsou v tu dobu poněkud zbrklejší a počítáme s tím, že utratíme více peněz. Jenže vánoční období brzy skončí a my se opět musíme vrátit ke všedním dnům. Již …