Chlor se postará o dobrou kvalitu vody v bazénu

  • By :
  • Category : Nezařazené


Mít bazén, to znamená starat se o kvalitu vody v jeho nádrži. A to nejen občas, ale pravidelně. Tedy alespoň v případě, kdy vám záleží na tom, aby voda ve vašem bazénu byla čistá a zdravotně nezávadná.
A přitom se samozřejmě neobejdete bez bazénové chemie. Na výběr máte hned z několika druhů, ale jestliže hledáte takové oxidační činidlo, které vás nezklame, protože je stabilní a spolehlivé, tak je dost pravděpodobné, že nakonec sáhnete po chlóru do bazénu, ať už v libovolné podobě.

chemie do bazénu

Chlór do bazénu je tím nejvíce využívaným oxidačním činidlem při úpravě bazénové vody, které vás svými účinky zbaví veškerého organického znečištění v podobě sinic, bakterií anebo obávaných řas. Proto jej využívají nejen amatéři, ale také profesionálové z úpraven pitných vod či veřejných rekreačních zařízení.
Samotný chlór si pak můžete vybrat v podobě celé řady přípravků od kapalných přes ty sypké až po tablety.

Pokud jde o kapalné přípravky, tak zde se vám jednoznačně nabízí chlornan sodný, neboli tekutý chlór, jak jej lidé lidově nazývají. Jeho velkou předností nejsou jen spolehlivé účinky, ale také velice dostupná a vstřícná cena. Ovšem neměl by si jej pořizovat nikdo, kdo se nechce trápit složitým postupem dávkování a bezpečností při manipulaci s takovou nebezpečnou chemickou látkou.

bazén

Naopak chlorové tablety jsou o něco dražší, nicméně jejich použití už nemůže být snazší. Tím spíše, že je můžete zakoupit nejen v různých velikostech tablet i balení, ale také v podobě tablet, které nejenže vodu desinfikují, ale ještě ke všemu působí i na úpravu hodnot pH bazénové vody, vločkují nečistoty, působí proti inkrustacím a dbají o dokonalou kvalitu vody po všech stránkách – takové jsou multifunkční tablety do bazénu.
Ať už si však pořídíte libovolný přípravek bazénové chemie, nezapomeňte pravidelně sledovat hodnoty pH a koncentraci chlóru ve vodě, abyste věděli, kdy je ten pravý čas na její úpravu.

Zábava
Co Vám říká divadelní etiketa?

Slovní spojení „Dress code“ se sice v českém prostředí vyskytuje čím dál častěji, otázkou však zůstává, zda přibývá lidí, kteří na dodržení těchto módních pravidel týkajících se určitých společenských akcí dbají. Pokud jste v poslední době byli například na koncertě, v divadle nebo třeba i na plese, možná jste se …

Universální zábava, která nadchne každého

Lasergame je na světě již několik desítek let, avšak největší rozmach tato aktivita zažila až v posledních deseti letech. Řeč je tedy především o České republice, avšak pravdou zůstává, že Lasergame je po celém světě velmi oblíbená. Je to tím, že jde o časově i finančně nenáročnou zábavu, která je přitom …

Peníze
S hypotékou bez dokládání příjmů budete mít bohaté Vánoce

Vánoce jsou na krku a peníze nikde. Na prémie před Vánoci jistě spoléhat nemůžete, doma už teď nemáte kde brát, a jisté je i to, že svým dětem nevysvětlíte, že Ježíšek musí šetřit. Takže vám jistě vrtá hlavou, jak to udělat, aby si celá vaše rodina užila bohatou nadílku, a …