Chlor se postará o dobrou kvalitu vody v bazénu

  • By :
  • Category : Nezařazené


Mít bazén, to znamená starat se o kvalitu vody v jeho nádrži. A to nejen občas, ale pravidelně. Tedy alespoň v případě, kdy vám záleží na tom, aby voda ve vašem bazénu byla čistá a zdravotně nezávadná.
A přitom se samozřejmě neobejdete bez bazénové chemie. Na výběr máte hned z několika druhů, ale jestliže hledáte takové oxidační činidlo, které vás nezklame, protože je stabilní a spolehlivé, tak je dost pravděpodobné, že nakonec sáhnete po chlóru do bazénu, ať už v libovolné podobě.

chemie do bazénu

Chlór do bazénu je tím nejvíce využívaným oxidačním činidlem při úpravě bazénové vody, které vás svými účinky zbaví veškerého organického znečištění v podobě sinic, bakterií anebo obávaných řas. Proto jej využívají nejen amatéři, ale také profesionálové z úpraven pitných vod či veřejných rekreačních zařízení.
Samotný chlór si pak můžete vybrat v podobě celé řady přípravků od kapalných přes ty sypké až po tablety.

Pokud jde o kapalné přípravky, tak zde se vám jednoznačně nabízí chlornan sodný, neboli tekutý chlór, jak jej lidé lidově nazývají. Jeho velkou předností nejsou jen spolehlivé účinky, ale také velice dostupná a vstřícná cena. Ovšem neměl by si jej pořizovat nikdo, kdo se nechce trápit složitým postupem dávkování a bezpečností při manipulaci s takovou nebezpečnou chemickou látkou.

bazén

Naopak chlorové tablety jsou o něco dražší, nicméně jejich použití už nemůže být snazší. Tím spíše, že je můžete zakoupit nejen v různých velikostech tablet i balení, ale také v podobě tablet, které nejenže vodu desinfikují, ale ještě ke všemu působí i na úpravu hodnot pH bazénové vody, vločkují nečistoty, působí proti inkrustacím a dbají o dokonalou kvalitu vody po všech stránkách – takové jsou multifunkční tablety do bazénu.
Ať už si však pořídíte libovolný přípravek bazénové chemie, nezapomeňte pravidelně sledovat hodnoty pH a koncentraci chlóru ve vodě, abyste věděli, kdy je ten pravý čas na její úpravu.

Zboží
Optické zvětšení prostoru je klíčem k úspěchu

Dříve bylo běžné, že úložný prostor v obýváku zabíral celou jednu zeď, a to často až po strop. Nevyužíval se totiž jen na knihy nebo kompaktní disky, ale nacházely se v něm i důležité rodinné dokumenty, vystavovaly se zde skleničky, společenské hry a často jste tam našli i zimní kabát. Jednoduše se …

Peníze
Koupě vlastního pozemku nikdy nebyla na dosah

Přemýšlíte právě nyní o stavbě svého vlastního domu, který by byl přesně podle vašich představ? Nebo jste si snad najali dokonce i architekta, aby vám udělal menší plánek? Či máte již v představě místo, kde realizujete váš stavební záměr? Velkým „stop“ všem snům může být právě nedostatek financí ke koupi pozemku. …

Zboží
Retro hračky jsou opět v módě

Nezáleží na počtu http://www.porg.cz/cz/ostrava-vitkovice/gymnazium/probehle-akce/3582-vzpominate-na-letni-slavnost hraček, které vaše dítě vlastní. Sami jste si už možná všimli, že dětskou pozornost neupoutá každé dětský prvek, který je pro malé ratolesti určený. Mnohem důležitější je naopak to, jakou hru je daná hračka schopná dítěti nabídnout a tím pádem je lákavá k tomu, aby si …