Chlor se postará o dobrou kvalitu vody v bazénu

Hobby

Mít bazén, to znamená starat se o kvalitu vody v jeho nádrži. A to nejen občas, ale pravidelně. Tedy alespoň v případě, kdy vám záleží na tom, aby voda ve vašem bazénu byla čistá a zdravotně nezávadná.
A přitom se samozřejmě neobejdete bez bazénové chemie. Na výběr máte hned z několika druhů, ale jestliže hledáte takové oxidační činidlo, které vás nezklame, protože je stabilní a spolehlivé, tak je dost pravděpodobné, že nakonec sáhnete po chlóru do bazénu, ať už v libovolné podobě.

chemie do bazénu

Chlór do bazénu je tím nejvíce využívaným oxidačním činidlem při úpravě bazénové vody, které vás svými účinky zbaví veškerého organického znečištění v podobě sinic, bakterií anebo obávaných řas. Proto jej využívají nejen amatéři, ale také profesionálové z úpraven pitných vod či veřejných rekreačních zařízení.
Samotný chlór si pak můžete vybrat v podobě celé řady přípravků od kapalných přes ty sypké až po tablety.

Pokud jde o kapalné přípravky, tak zde se vám jednoznačně nabízí chlornan sodný, neboli tekutý chlór, jak jej lidé lidově nazývají. Jeho velkou předností nejsou jen spolehlivé účinky, ale také velice dostupná a vstřícná cena. Ovšem neměl by si jej pořizovat nikdo, kdo se nechce trápit složitým postupem dávkování a bezpečností při manipulaci s takovou nebezpečnou chemickou látkou.

bazén

Naopak chlorové tablety jsou o něco dražší, nicméně jejich použití už nemůže být snazší. Tím spíše, že je můžete zakoupit nejen v různých velikostech tablet i balení, ale také v podobě tablet, které nejenže vodu desinfikují, ale ještě ke všemu působí i na úpravu hodnot pH bazénové vody, vločkují nečistoty, působí proti inkrustacím a dbají o dokonalou kvalitu vody po všech stránkách – takové jsou multifunkční tablety do bazénu.
Ať už si však pořídíte libovolný přípravek bazénové chemie, nezapomeňte pravidelně sledovat hodnoty pH a koncentraci chlóru ve vodě, abyste věděli, kdy je ten pravý čas na její úpravu.

Hobby
Jen si tak trochu střelit

Láska ke zbraním nebo naopak odpor k nim, to jsou dva různé protipóly ve vztahu k nim. Najdete lidi, kteří by nic takového do ruky nevzali, jejich opakem jsou ti, kteří zbraně milují a střílení berou jako svoje hobby. Pokud patříte právě k těmto příznivcům a máte chuť si občas zastřílet, pak je …

Hobby
Oživte dýněmi zádumčivé podzimní dny

Jakmile se začne barvit listí na stromech do všech možných barev, začnou prodejci na své pulty skládat dýně roztodivných tvarů a velikostí. Slouží nám především jako skvělá pochoutka, která tělu v podzimních měsících velmi prospívá, ale dýně v poslední době představují také skvělou zábavu pro děti i dospělé a slouží také jako …

Hobby
Sběratelství

Co to vlastně je? Jedná se o hobby, jehož cílem je získávání daných předmětů v několika variantách a uchovávání ve sbírce. Ty bývají většinou chloubou majtele. Pokud nemáte představu o tom, co by se tak mohlo sbírat, pak se jedná například o kamínky, známky, samolepky, modely letadel apod. Mnoho sbírek …